Yabancı Diller Yüksekokulu Yeterlilik (Muafiyet) Sınavı

Bu sınav sadece üniversitemize bu yıl kayıt olmuş zorunlu İngilizce hazırlık programı olan İngilizce İşletme, İngilizce Öğretmenliği bölümü öğrencileri ve daha önceki yıllarda hazırlık sınıfından başarısız olmuş öğrenciler içindir. İsteğe bağlı hazırlık okumak isteyen öğrencilerimiz bu sınava giremezler. Yeterlilik Sınavı, 27 Eylül 2023 Çarşamba günü saat 09:00’da okulumuz sınıflarında yapılacaktır.

Daha önceki yıllarda hazırlık sınıfından başarısız olan öğrencilerimiz ve yeni kayıtlı İngilizce İşletme ve İngilizce Öğretmenliği bölümü öğrencilerimiz linke tıklayarak (https://forms.gle/36vdKot1WKFZqdXaA) 22 Ağustos -24 Eylül 2023 tarihleri arasında sınav başvurusunda bulunabileceklerdir. Öğrencilerimizin sınav atamaları bu başvurulara göre yapılacağından sınava girmek isteyen bu öğrencilerimizin kayıt olması gerekmektedir. Belirtilen tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Sınav hakkında bilgi ve örnek bir deneme sınavı linktedir. (İngilizce öğretmenliği programı hariç)

İngilizce öğretmenliği bölümü öğrencileri için sınav içeriği ve geçme notları ile ilgili bilgiye bölümlerinin sayfasından ulaşabilirler https://fled.aku.edu.tr/ ).

Sınavlarla ilgili gerekli bilgilendirmeler bu sayfadan ve

afyon_kocatepe_uni_hazirlik instagram

t.me/akuydy (AKU Yabancı Diller) telegram hesaplarından yapılmaktadır.

Bu sınav sadece İngilizce İşletme, İngilizce Öğretmenliği ve daha önceki yıllarda hazırlık sınıfından başarısız olmuş öğrenciler içindir. Sınava mezun durumdaki öğrencilerimiz katılamaz.

 

22 Ağustos 2023, Salı 4153 kez görüntülendi