Yeterlilik Sınavı

Yabancı Diller Yüksekokulu Yeterlilik Sınavı

Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı programı uygulanan bölümlere ilk kez kayıt yaptıran, Üniversite içi veya dışından yatay yada dikey geçiş yapan öğrenciler ve daha önceki yıllarda hazırlık sınıfından başarısız olan öğrenciler için 2016-2017 Eğitim – Öğretim yılı başında yapılacak olan Yeterlilik Sınavı, 23 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 09.00′ da Yabancı Diller Yüksekokulunda yapılacaktır.

Daha önceki yıllarda hazırlık sınıfından başarısız olan ve Yeterlilik Sınavına katılmak isteyen eski kayıtlı öğrenciler, www.yeterlilik.aku.edu.tr internet adresinden 07 – 18 Mayıs 2018 tarihleri arasında başvuruda bulunabileceklerdir. Belirtilen tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

NOT: Zorunlu hazırlık sınıfı bulunan İngilizce İşletme Bölümüne yeni kayıt yaptıran ve yeterlik sınavına katılmayan öğrenciler ile sınava katıldıkları halde yeterlilik alamayan öğrenciler 1 (bir) yıl zorunlu İngilizce hazırlık eğitimi alacaklardır.

Zorunlu Hazırlık Sınıfı Olan Bölüm:

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce işletme bölümü

 

İsteğe bağlı Hazırlık eğitimi Olan Bölümler:

İktisadi ve idari Bilimler Fakültesinin tüm normal öğretim bölümleri, Turizm Fakültesinin tüm normal ve ikinci öğretim bölümleri, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler Enstitüleri, Veterinerlik Fakültesi, Teknoloji Fakültesi ve Mühendislik Fakültesinde isteğe bağlı hazırlık eğitimi uygulanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

Akademisyen Hızlı Erişim

Öğrenci Hızlı Erişim